Artykuł sponsorowany

Auto zdalnie sterowane – zabawa nie tylko dla dzieci!

Auto zdalnie sterowane – zabawa nie tylko dla dzieci!

Samochody zdalnie sterowane od lat budzą emocje nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych, którzy pasjonują się modelarstwem oraz motoryzacją. Kierowanie niewielkimi pojazdami może przynosić wielką frajdę niezależnie od wieku, a nierzadko staje się też znakomitym sposobem na wspólne spędzanie czasu i zaciętą sportową rywalizację. Liczba możliwości jest tu duża, zwłaszcza jeżeli chodzi o wybór dostępnych zabawek i bardziej złożonych modeli.

Rodzaje aut sterowanych radiem

Zarówno początkujący adepci modelarstwa, jak i osoby, które chcą spędzać przyjemnie czas, nie zagłębiając się w tajniki konstrukcji oraz budowy własnych pojazdów mogą wybierać spośród szerokiej oferty aut zdalnie sterowanych. Dla mających w sobie zacięcie mechaniczne oraz chcących mieć dużą kontrolę nad szczegółami przeznaczone są komponenty, z których można samodzielnie zbudować własny samochód RC (Radio Controlled), jak również przygotowane przez producentów wszelkiego rodzaju zestawy. Ci, którzy wolą skupić się na przyjemności z jazdy mogą zdecydować się na gotowe modele lub zabawki, które nadają się do jazdy w chwilę po wyjęciu z pudełka. Jeżeli chodzi o rodzaje pojazdów i oferowane przez nie możliwości to dużą popularnością cieszą się samochody wyścigowe, które mogą rozwijać nawet bardzo znaczne prędkości na płaskich i stabilnych nawierzchniach, jak i modele stworzone do off-roadu. W tej grupie znajdziemy konstrukcje typu buggy, które poradzą sobie nawet w niezwykle trudnych warunkach trenowanych, a także crawlery, służące podobnie jak swoje rzeczywiste odpowiedniki do zadań przeprawowych. Wiele wyzwań i nieskrępowanej radości dostarcza także jazda autami typu truggy, które są specjalnie zaprojektowane do akrobacji. Licznych zwolenników mają także klasyczne zestawy do wyścigów torowych.

Co warto wiedzieć o modelach samochodów RC?

Modele i zabawki aut RC mogą być wyposażone w silniki elektryczne, a także spalinowe. Występują w różnych skalach, a więc mają rozmaitą wielkość i masę. Różnią się też od siebie zasięgiem oraz wyposażeniem m.in. zawieszeniem czy ogumieniem. Duży wybór zabawek zdalnie sterowanych można znaleźć w ofercie firmy Scorpio Polska. Poza samochodami w różnych wersjach dostępne są również modele latające – samoloty, helikoptery i drony, a nawet rakiety.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy