Gdzie umiejscowić kuchenny filtr wody?
Znane powiedzenie głosi: Jesteśmy tym, co spożywamy. Dużo w tym racji. Dlatego wszyscy, którzy dbają o kondycję swojego organizmu, zwracają szczególną uwagę na jakość wody pitnej. W celu uszlachetnienia wody użytkowej montują w swoich domach wydajne systemy filtracyjne. Dowiedz się, jakie są rodzaje filtracji i gdzie najlepiej umiejscowić kuchenny filtr wody.
Dlaczego oczyszczanie wody pitnej jest ważne?
Woda jest podstawowym składnikiem każdego żywego organizmu. Zapewnia prawidłowy przebieg wszystkich czynności życiowych. Dostarcza wiele wartościowych makroelementów najczęściej w postaci jonowej, a także śladowych ilości mikroelementów. Niestety wraz z wartościowymi związkami do organizmu przedostawać się mogą substancje niepożądane i szkodliwe. Dlatego monitorowana jakość wody i jej właściwa filtracja jest ważnym warunkiem zachowania zdrowia i dobrej kondycji.
Jakie mogą być skutki spożywania wody nieuzdatnionej?
Spożywanie wody nieuzdatnionej, która zawierać może nadmiar żelaza, manganu, glinu, fluoru, chloru, azotanów, a także detergentów, fenoli i szkodliwych mikroorganizmów może przyczyniać się do zaburzeń metabolizmu i schorzeń, a w skrajnych przypadkach do poważnych chorób. Dodatkowo nadmiar żelaza i manganu jest kłopotliwy, pozostawia bowiem na wyposażeniu kuchni i łazienek trudno usuwalne rdzawe zacieki, zapycha rury oraz powoduje nieprzyjemny zapach i smak wody.
Jak uzdatnić wodę kranową?
Najlepszym sposobem uzdatnienia wody w domu jest korzystanie z wydajnych i skutecznych filtrów. Firmy sprzedające urządzenia filtracyjne, takie jak np. dystrybutor filtrów Aquaphor z Wrocławia, oferują produkty zróżnicowane pod względem sposobu uzdatniania wody i zastosowania. Dostępne są filtry:
mechaniczne do wyłapywania zanieczyszczeń stałych,
węglowe do usuwania zanieczyszczeń organicznych i chloru,
filtry odwróconej osmozy do wychwytywania najdrobniejszych zanieczyszczeń,
zmiękczacze do redukcji twardości wody,
filtry odżelaziające lub odmanganiające.
Umiejscowienie filtra wody w kuchni
Najprostszą metodą uzdatniania wody kranowej w domach jest używanie wygodnych dzbanków flitujących. Pozwalają na oczyszczanie dużej ilości wody przeznaczonej do spożycia. Inny sposób możliwy jest dzięki wydajnym filtrom nakranowym, które bardzo łatwo montuje się na wylewce do baterii zlewozmywakowej. Najwygodniejszym jednak rozwiązaniem jest stosowanie kuchennych filtrów podzlewozmywakowych. Dobrym przykładem może być filtr AQUAPHOR Kryształ B ECO z membraną kapilarną, który skutecznie usuwa z wody pitnej wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak chlor, metale ciężkie, pestycydy, produkty ropopochodne i inne toksyny i alergeny, zachowując przy tym odpowiedni skład mineralny wody.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana