Artykuł sponsorowany

Skup aut za gotówkę - jak to działa w praktyce?

Skup aut za gotówkę - jak to działa w praktyce?

Posiadanie starego samochodu często staje się sporym problemem, a jego pozbycie się nie zawsze jest łatwe. Każdy zarejestrowany pojazd musi mieć opłaconą polisę od odpowiedzialności cywilnej, a by można z niego korzystać, trzeba pamiętać o poddaniu go okresowym badaniom technicznym, co oznacza dodatkowe koszty. Najlepszą opcją będzie w takiej sytuacji sprzedaż auta, znalezienie chętnego może być jednak trudne, a proponowane kwoty niezbyt wysokie.

Jak najłatwiej pozbyć się auta?

Sprzedaż samochodu może być kłopotliwa, jeżeli jego wiek jest już dość zaawansowany, a wygląd i stan techniczny nie są na najwyższym poziomie. Wielu właścicieli chcących pozbyć się auta zamieszcza ogłoszenia w popularnych portalach, szuka chętnych za pośrednictwem znajomych czy udaje się na giełdę samochodową. Choć działania takie mogą niekiedy przynieść dobry skutek, to ich największą wadą będzie ich wysoka czasochłonność oraz długotrwałość takiego procesu. Jeżeli właścicielowi zależy na czasie, to najlepszą alternatywą dla sprzedaży na własną rękę okaże się skup aut za gotówkę. Firmy zajmujące się działalnością tego rodzaju oferują klientom godziwą cenę rynkową, a zbywający otrzymuje wszystkie dokumenty pozwalające na wyrejestrowanie samochodu i odzyskanie nadpłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC).

Jaka jest procedura sprzedaży auta firmie zajmującej się skupem?

Pozbycie się samochodu przy skorzystaniu z pomocy przedsiębiorstwa specjalizującego się w skupie aut takiego, jak choćby Arpol, działający na terenie Konina, Włocławka, Inowrocławia, Koła, Kutna, Kłodawy i Krośniewic, a także ich okolic jest proste i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi wymaganiami ani uciążliwościami dla dotychczasowego właściciela. W przypadku pojazdów na chodzie zainteresowany sprzedażą może po prostu przyjechać do siedziby firmy. Jeżeli samochód nie może się już przemieszczać samodzielnie, odbierający po uzgodnieniu warunków przyśle po niego własny transport, a więc lawetę wyposażoną w dźwig HDS umożliwiający załadunek niezależnie od kondycji technicznej auta. Bardzo dużym ułatwieniem będzie ponadto możliwość uzyskania zdalnej wyceny – w tym celu wystarczy podać podstawowe dane pojazdu oraz przesłać za pośrednictwem internetu zdjęcia dokumentujące jego stan techniczny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy